lørdag, juli 13, 2024
16 mot 34 betyr ingenting når ungdommen viser vei FOTO: KJELL EIRIK HENANGER

Fyllingen 109  Oppsal 85
41-18, 21-25, 21-20, 26-22
BLNO
Fyllingsdalshallen
tilskuere
80

Michael Steadman var ikke med grunnet skader. Før oppgjøret har begge lagene vunnet ett oppgjør hver og Oppsal ser ut til å styre unna nedrykkskvalik.
Kampen var i praksis over etter 1. periode der Fyllingen satte elleville 41 poeng. Ikke mange ganger det skjer på 10 minutter. Etter det ble det foten av gasspedalen og god fordeling av spilletid der også Alejandro Ceperuelo fikk debutere i BLNO både med minutter og poeng. Dette må være en inspirasjon både for Alejandro og ikke minst klubbens mange, unge talenter.
Også Shakil Khan og Jovan Radulovic har spilt aldersbestemt for Fyllingen selv om begge i sin tid kom fra Bønes. Kjekt å se disse unge spillerne også lykkes på toppnivå.
Det ligger mange forsakelser bak dette og da kan både de og vår klubb være stolte av å kunne gi de muligheten til å prestere på toppen i øverste serie.

Poeng for Fyllingen: Niklas Kvåle Skouen 27 ,Fiifi Aido 20, Devin Gilligan 19, Bouna Black 18, Peter Bullock 9, Jovan Radulovic 6, Jacob Francis Røysland 3,Shakil Khan 3,Alejandro Ceperuelo 2, Ivars Zvigurs 2. Ittiphat Sumpaopong og Christian Mikkelsen 7 bidro også, men uten poeng.

0 Comments

Leave a Comment

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Hopp til verktøylinje