fredag, januar 27, 2023

Torsdag er det oppgjør i Groruddalen når Asker kommer på besøk. Bortelaget har opplevd å vinne kamper i det siste og kanskje kommer de med en godfølelse til Apalløkken. Ammerud vil nok ha sitt å si også og bør nok gå inn i kampen som favoritter.

Fredag møter Kongsberg Fyllingen og hjemmelaget kan avgjøre tetstriden med seier. Lagene med færrest tap møtes og står med en seier hver i innbyrdesoppgjørene.
Kongsberg har 3 tap, Fyllingen fire. Så med seier i fredagskampen vil Miners ha både Gimle og Fyllingen på innbyrdes oppgjør om lagene skulle ende likt i antall seire når det hele skal telles opp.
Dit er det enda 13 kamper igjen for hjemmelaget før fredagens kamp mens Fyllingen har 15 igjen.
Alle kamper skal spilles, men det spørs om flere enn nettopp Fyllingen, Tromsø, Gimle og Bærum vil være i stand til å slå Åke Berlins mannskap. Kampen fredag kan bli en seriefinale hvor sprøtt det enn høres ut.


Også Frøya er på tur og vinner som de vil i Trondheim.
Lørdag får Oppsal Tromsø på besøk og det bør bety 2 poeng for laget fra nord.
Fyllingen avslutter sin østlandsturne lørdag med kamp i Asker og bør være favoritter.
Det vil nok Frøya være også når de spiller mot Ammerud borte.
Kongsberg får besøk av Tromsø og bør kunne vinne mens Bærum stiller som favoritter hjemme mot Centrum
.

BLNO for mennKST+/-P
Kongsberg Miners2017338034
Gimle2015525130
Fyllingen1814427128
Tromsø Storm1812614124
Frøya201289424
Bærum Basket1911830022

0 Comments

Leave a Comment

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Hopp til verktøylinje